Contact us
sales@reoamos.cz
Monday-Friday
We are your stable partners for more than 30 years
Since 1991
Own sewing workshop and metalshop
Custom production
We will calculate the transport for you
Worldwide shipping
Best selling products
NITRIL
nitrile five-finger gloves without a textile lining are designed for reliable grip and comfort duri...
|
2,80 € without VAT
3,39 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2,80 € |
| Colors | Green |
| Size | XL |
| Width | 32.0 cm |
UEDS010
Efficient liquid absorption – quickly soaks up oils, petroleum substances, and water-based soluti...
|
12,90 € without VAT
15,61 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 12,90 € |
| Determination of sorption | Non-aggressive liquids |
| Use of absorbents | Asphalt, concrete, hard surface |
| Oil sorption | 10 l |
UED010
Modern replacement for Vapex – ecological sorbent for liquidating oil and chemical spills High so...
|
19,00 € without VAT
22,99 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 19,00 € |
| Determination of sorption | Non-aggressive liquids |
| Use of absorbents | Asphalt, concrete, hard surface |
| Oil sorption | 13 |
HR4100
Hydrophobic absorbent mat for capturing oil and petroleum products Does not absorb water and floats...
|
89,00 € without VAT
107,69 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 89,00 € |
| Determination of sorption | Petroleum substances |
| Use of absorbents | On water |
| Oil sorption | 126 l |
KIT716
the emergency kit in a standby bag complies with safety signs no. 4.1 and 8.9 and contains protecti...
|
134,00 € without VAT
162,14 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 134,00 € |
| Type of spill kit | ADR |
| Use of spill kit | ADR |
| Weight | 10 kg |
PPP150
these special bags are incomparably more effective compared to traditionally used dam-building meth...
|
0,77 € without VAT
0,93 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 0,77 € |
| Colors | White |
| Depth | 66.0 cm |
| Width | 83.0 cm |
REO150
Metal filler with dual funnels for rapid filling of PPP150 two-chamber flood control bags Enables s...
|
262,00 € without VAT
317,02 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 262,00 € |
| Depth | 52.0 cm |
| Height | 131.0 cm |
| Width | 63.0 cm |
HBAR10
cleaning cotton textiles for anyone working with oils, lubricants, and other petroleum products the...
|
2,00 € without VAT
2,42 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2,00 € |
| Wipe material | Cotton |
| Weight | 1 kg |
All best selling products
We recommended
NITRIL
nitrile five-finger gloves without a textile lining are designed for reliable grip and comfort duri...
|
2,80 € without VAT
3,39 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2,80 € |
| Colors | Green |
| Size | XL |
| Width | 32.0 cm |
UEDS010
Efficient liquid absorption – quickly soaks up oils, petroleum substances, and water-based soluti...
|
12,90 € without VAT
15,61 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 12,90 € |
| Determination of sorption | Non-aggressive liquids |
| Use of absorbents | Asphalt, concrete, hard surface |
| Oil sorption | 10 l |
URZ4100
High sorption efficiency for oils, water, and chemical solutions Reinforced structure for higher me...
|
133,00 € without VAT
160,93 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 133,00 € |
| Determination of sorption | Non-aggressive liquids |
| Use of absorbents | Asphalt, concrete, hard surface |
| Oil sorption | 126 l |
URS307
Universal diatomite absorbent – absorbs oils, emulsions, and water-based solutions from solid sur...
|
6,50 € without VAT
7,87 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 6,50 € |
| Use of absorbents | Asphalt, concrete, hard surface |
| Oil sorption | 7,7 l |
| Material of absorbents | Based on diatomaceous earth |
KIT296
basic portable equipment for mechanization and transport vehicles, oil storage, machine workshops, ...
|
62,00 € without VAT
75,02 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 62,00 € |
| Oil sorption | 13 |
| Water sorption | 13 l |
| Type of spill kit | Universal |
PLN120BLUE
very suitable for collecting industrial and municipal waste, can be supplied with modification for ...
|
42,00 € without VAT
50,82 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 42,00 € |
| Volume | 120 l |
| Basket material | HDPE-high density polyethylene |
| Colors | Blue |
REO150
Metal filler with dual funnels for rapid filling of PPP150 two-chamber flood control bags Enables s...
|
262,00 € without VAT
317,02 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 262,00 € |
| Depth | 52.0 cm |
| Height | 131.0 cm |
| Width | 63.0 cm |
ZPM050
suitable for city and municipal roads, historic centers, shopping centers, pedestrian zones, parks,...
|
9,90 € without VAT
11,98 € with VAT
|
|
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 9,90 € |
All recommended products